Edu ve Gov Backlink

Kategori: Webmaster - Yorum Yazın
Edu ve Gov Backlink

edu-ve-gov-backlink

Google herhangi bir çıkar amacı gütmeden hizmet eden internet sitelerini yüksek pagerank, trustrank ve beraberinde yüksek sıralamalar ile ödüllendirir.Bu sit elerin link verdiği sitelerde bu ödülden pay alırlar. Tabi ki bu pay o sitelerden çıkan link sayısına bağlıdır. Bu siteler en sıklıkla rastlanan Edu uzantılı Resmi Eğitim siteleri ve Gov uzantılı Devlete ait Kamu Siteleridir. Bu sitelerden alınabilecek linkler pagerank değerinize ve sıralamanıza büyük katkı sağlar. En büyük problem ise, az link izni olan altın uzantılı bu siteleri bulabilmektir.

Çoğu özel tasarım olan bu sitelerin bir kısmı da drupal, joomla gibi hazır sistemlerdir. Drupal dofollow konusunda en çok tercih edilen sistemlerdir.Dolayısıyla bu domainleri bulma konusunda drupal yapısını düşünerek özel aramalar yapılabilmektedir.

Türk içerikli siteler, yabancı içerikli sitelere oranla her zaman daha etkilidir. Tabi ki site içi link çıkışı   ve backlink sayısı da bu kaliteyi değiştiren etkenlerdir.

Örnek bir edu yorum yapılabilir site bulma yöntemi ;

  • site:.edu inurl:node comment

Örnek bir gov.tr yorum yapılabilir site bulma yöntemi ;

  • inurl:.gov.tr “Leave a Reply”

Tabi çıkan sonuçlarda yer alan  sitelerin bazıları yönetici onayıyla yorumlara müsade ediyor olabilir. Deneme yaparak onaysız yorum bulursanız, bu sitenin diğer sayfalarına da yorum yapabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Edu ve Gov Backlink (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. güvenlik sistemleri diyor ki:

    Çok bilgilendirici bir makale olmuş, bir çok webmaster edu ve gov backlink bulma konusunda bilgisiz.