Sosyal medya kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösteriyor!

Sosyal medya kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösteriyor!

Ülkemizde ve dünya’da teknolojinin gelişmesiyle birlikte sosyal medya sitelerine ilgi her geçen gün artıyor. İnsanlar artık mobil cihazlar yardımıyla her an 7 gün 24 saat sosyal medya sitelerinde güncelliğini korumaya çalışıyor. Sosyal medya özellikle genç yaşta olan insanların ilgi odağı olmakla birlikte her yaşa hitap eden bir yapıya sahip olması bu kadar çok tercih edilmesine sebebiyet veren önemli faktörlerdendir. Sanal ortamın en önemli parçalarından biri olan sosyal medya siteleri, kullanıcıların kendini ifade edebildiği bir yapıya sahip olması dünya’da neredeyse her ünlünün sosyal medya hesabının oluşmasına sebebiyet veren önemli bir unsurdur.

Dünya’da artık her şahıs veyahut firmanın önemli yayın kanallarından biri olan Sosyal medya, dijital pazarlama konusunda da önemli bir kanal halindedir.

Artık sosyal medya siteleri insanlar için öyle bir yer haline gelmiş ki özellikle twitter’da twitter takipçi satın alma veya instagram takipçi satın alma şeklinde ilanlar dolaşıyor ve insanlar ücretli olarak takipçi satın alma işlemi gerçekleştiriyor. Sosyal medya kullanıcılarının ücretli takipçi satın alma nedenlerinden bahsedecek olursak, sosyal medyada popülerliğini arttırmak ve takipçi sayısının fazla olmasından ötürü gerçek hayatta karizma denilen unsurun sosyal medya profillerinde de oluşmasını sağlamak için takipçi satın alma işlemi gerçekleştirilir.

twitter

Sosyal medya belirttiğimiz gibi her gün gelişen değer kazanan bir yapıya sahiptir. Sosyal medya’nın bu kadar trend olmasının ve gelişmesinin önemli nedenlerinden biri de sosyal medya siteleri yardımıyla sanal ortamda her işlemi yapabiliyor olmamızdır özellikle facebook’ta. En basitinden oyun mu oynamak istiyoruz? Facebook’ta yer alan birbirinden güzel oyunları oynayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla mesajlaşmak mı istiyorsunuz? Facebook sohbet özelliği ile hızlı ve kolay bir biçimde mesajlaşabilirsiniz veya son olarak arkadaşlarınızla görüntülü mü konuşmak istiyorsunuz? Facebook görüntülü konuşma özelliğini kullanarak konuşabilirsiniz.

İşte bu sebeplerden dolayı sosyal medya bu kadar ilgi görüyor ve bu kadar hızlı büyüyüp gelişiyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!