Seo Araçları

Kategori: Seo - Yorum Yazın
Seo Araçları

Bu bölümde sizi SEO çalışmalarınız faydalanacağınız birçok faydalı site ve araçla tanıştıracağız. Bu araçlarla sitenizi hızlı bir şekilde analiz edebilecek ve sitenizdeki gözünüzden kaçan birçok eksikliği bu sayede fark edip düzeltebileceksiniz.

Ayrıca sitenizin gidişatını takip etmenizi sağlayacak araçlar vasıtasıyla da sitenizin gelişim sürecini günbegün takip edebileceksiniz. Alexa; web sitelerinin ziyaretçi istatistiklerini tutan ve yayınlayan bir sitedir.

Alexa, sunduğu istatistikleri Alexa Toolbar adlı yazılımını tarayıcılarına yükleyen kullanıcılarından topladığı verilerle derlemektedir. Bu sebeple yansıttığı sonuçlar tam olarak gerçek rakamları yansıtmamakta fakat genel anlamda bir fikir vermektedir.

Özellikle web sitelerine reklam verenlerin reklam vermeyi düşündükleri sitelerin verilerini incelemek amacıyla kullandıkları Alexa, doğrudan bir SEO aracı olmamakla beraber özellikle rakip analizi çalışmalarınızda, size rakipleriniz hakkında bir ön görü kazandıracak olması açısından tamamen göz ardı edilmemesi gereken bir sitedir.

Arama çubuğuna istatistiklerini öğrenmek istediğiniz sitenin adresini yazarak verilere ulaşabilirsiniz. Traffic Stats sekmesinden sayfa gösterimi, sitede geçirilen süre, ziyaretçilerin ülkelere göre dağılımı gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!