Forumlardan Tanıtım Yazısı Almak

Kategori: Webmaster - Yorum Yazın
Forumlardan Tanıtım Yazısı Almak

forum

Birçok Türk forumunda web sitesi tanıtım bölümleri bulunmaktadır. Forumlara üye olduktan sonbölümlere yeni konu açarak sitenizi özgün bir makale ile ilgi çekici bir biçimde tanıtarak, konu içerisinde ilgili birkaç anahtar kelimenize link verin. Forumlardaki konulardan alınan linkler,   etkisi neredeyse en az olan linklerdir.  Çünkü  forumlarda yapılan paylaşımın fazla sayıda olması sebebiyle,konu içinden linklerin etkisi de az olmaktadır. Bu sebeple bu çalışmayı sık aralıklarla ve fazla sayıda yapmanız sitenizin filtreye girmesi konusunda hiçbir risk oluşturmayacaktır.

Bazı forumlarda üye girişi yapamayanlara ve arama motoru botlarına konu içerisindeki linkler gösterilmez. Bu backlink konusunda bir artı sağlamadığı için, sadeceforum üyeleri tarafından site hitini arttıracaktır. Ancak bu gibi forumlardan da elde edebileceğimiz reklam ve seo adına ufak faydalar vardır.

Link paylaşımı bulunmayan forumlardan reklam yapmak için, paylaştığınız site tanıtım konusunun üstüne sitenize ait logonuzu yerleştiriniz. Bu şekilde foruma üye olmayan kişiler tarafından site adı görülerek reklam yapmış olacaksınız ve siteye direk girişler yaptırarak dolaylı yoldan sitenin seosuna katkı sağlamış olacaksınız.Aynı zamanda site url sini konu içerisinde yazınız ancak buna link vermeyiniz. Aksi taktirde yine sadece üyelere gösterilecektir.

Forumlara konu açarken sitenize   daha fazla fayda sağlamak istiyorsanız, konu başlığında site url si kullanarak, Google aramalarında gösterilen sonuçlarda url adresiniz görüleceği için yine küçük çaplıda olsa bir reklam yapmış ol acaksınız. Aynı şekilde etiket bölümüne sitenizin urlsini ekleyerek bu katkıyı daha da arttırabilir ve bu şekilde sitenin indexsiz url sayısını da arttırmış olursunuz.

Forumlardan alınan tanıtım yazısını  ayda 50 –  100  sayı arasında uygulayabilirsiniz. Bu i şlemi forumlara üye olarak ücretsiz gerçekleştirebileceğiniz gibi, webmaster forumlarında ilgili bölümlerden 10-15 TL karşılığında yapacak kişiler de bulabilirsiniz. Her forumda tanıtım yazısında ufak çaplı da olsa değişiklikyapmanız alacağınız faydayı daha da arttıracaktır.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Forumlardan Tanıtım Yazısı Almak (1 Yorum)

Yorum Yaz

  1. Tablo diyor ki:

    En zorlandığım analanlardan birisidir tanıtım yazısı yazmak.Yaratıcılığımın iyi olmadığını düşünüyorum