Turkcell Bu Numarasına Dikkat 05327554444

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Turkcell Bu Numarasına Dikkat 05327554444

05327554444 Bu numaradan aranıyorsanız kredi kart şifre numarası isterse sakın inanmayın.

Turkcell 05327554444 tarafından aranarak hediye kontörler kazandınız denip kredi kartınız değişmiş yeni numarası söyleye bilirmisiniz hediye kontör kazandınız deniyor.

Bu numarayı nette araştırdık bakınız nasıl sonuçlara ulaştık

Türkcell Kullanıcısının yorumu
Degerli Musterimiz, hesabinizda biriken KONBARAPUAn’iniz 100’e ulasmistir.Ucretsiz 05327554444 Turkcell TL Yukleme hattini arayarak aktiflestiriniz.

Numarayı ilk defa gördüm araştırdım Nette hiçbir olumsuz bişey bulamadım numara hakkında.Sonra aradım bana 900 konbarapuan gibi şeyler söyledi (ses kısık geliyodu duyamadım)
sonra benden doğum tarihi ve kredi kartı numarası istedi , sizce bu güvenli midir numarayı ilk defa gördüm ve hemen şüphelendim ama emin de değilim bir bilginiz var mı ?
Şimdiden teşekkürler.(Şuan hala araşatırmaktayım) 

Turkcell Dolandırıcılık mı yapıyor
7554444 mesajına dikkat,Turkcell 7554444 dan eglen mesaj,900 konbara puan kazandınız mesajı,250 konbarapuan kazandınız mesajı,turkcell dolandırıyor mu?,Konbarapuan kazandınız mesajı dolandırıcılığı
Evet Arkadaşlar genel bir sorun olan Turkcell Konbara puan konusunu ele alacağım.Turkcell gibi bir kurumun böyle bir şey yapacağına inanmazdım ama Turkcellde son yıllarda büyük bir değişim var.Tamam kalitesine hiç birşey demiyoruz “Turkcell 4 Çeker” diyoruz. Ama Millete gönderdikleri saçma sapan mesajlarda dolandırıcılığa girer.Aklı selim olan insanlar anlıyor ya diğerleri ne yapacak.Gönderdiğiniz mesajda neden kredi kartınızdan bahsetmiyorsunuz.Turkcellden gelen mesajı sizlere aktarıyorum :”turkcell tl yükleme hattında bulunan konbarapuan larınız 900’e ulaşmıştır süreleri geçmeden hesabınıza tanımlatmak için ücretsiz 755 44 44’u arayınız. ” böyle bir mesaj geliyor ve bizim halkımızda aaa kontor kazanmışım diye seviniyor.Ben böyle şeylere hiçbir zaman itimat etmem önce bir araştırmasını yaparım.bir arkadaşın başına gelmiş bir olay ve son günlerde de yakın çevreme turkcellden böyle mesajlar geliyor.

7554444 Konbara puan kazandınız Mesajı

– 755 44 44, Turkcell’in izin verdiği, kredi kartı ile TL yüklemesi yapan bir firmadır. Bu hattı aramak ücretsizdir.
-Kredi yükleme işlemi üye olarak ve üye olmadan yükleme yapma olmak üzere iki şekilde gerçekleşiyor.

– Üye olmadığınız taktirde yükleme işlemini 5 TL karşılığında yapabiliyorsunuz. Yani üye olmadan hattınıza 20 TL yüklemek isterseniz, bu işlem için toplamda 25 TL ödemeniz gerekiyor.

-Hattınıza kredi yükleyebilmek için kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekiyor.

-Sisteme üyelik ücretli. Üye olduğunuz zaman hediye kredi kazanabiliyorsunuz.

Kredi kartı bilgilerinizi vermek ne kadar güvenlidir orasını bilemem.

Üyelik ücreti hakkında:
1 yıllık üyelik: 39 TL
1 yıl için üye olursanız, başlangıç hediyesi olarak 24 TL kredi kazanıyorsunuz. İlk TL yüklemesini de yaparak 12 TL daha hediye kredi kazanıyorsunuz. Ayrıca her yüklemenizde konbara puan kazanırsınız.

2 yıllık üyelik: 79 TL
2 yıllık üyelikte başlangıç hediyesi olarak 24 TL kredi kazanıyorsunuz. İlk TL yüklemesinde 24 TL, ikinci ve üçüncü yüklemeler de ise 12 TL daha hediye kazanıyorsunuz. Ayrıca her yüklemenizde konbara puan kazanırsınız.

Mesajda belirtilen 250 Konbara puan en az 30 TL yüklediğinizde hediye bakiyenize ekleniyor. Hediye bakiyenizde biriken konbaraları da 1.000’e ulaştığında kullanabiliyorsunuz.
30 TL yüklediğinizde 100 konbara, 50 TL yüklediğinizde 150 Konbara hediye veriliyor. Yani 1.000 konbaraya ulaşabilmek için 9 kere 30 TL yüklemeniz gerekli.

Yani uzun lafın kısası Turkcell Müşterilerini kendinden soğutuyor.Madem konbara puandaki puanlarını vermiyeceksiniz müşterilerinizin neden böyle bir yöntem seçiyorsunuz diye sormazlar mı size ?

Kullanıcı şikayet etmiş
TURKCELL ”Konbara Puan” Üyeliğimin İptalini Ve Ücret İadesini İstiyorum!

26 Nisan 2012 tarihinde benim adıma kayıtlı olan ancak annemin kullanmış olduğu cep telefonuma; ”Turkcell TL yükleme hattında bulunan konbara puanlarınızı süreleri geçmeden hesabınıza tanımlamak için ücretsiz 05327554444’ü arayınız ”diye bir mesaj aldım. Aradım ve müşteri temsilcisinden bilgi almak istedim. Turkcell’in bir hizmeti olduğunu söyleyip üyeliğimi gerçekleştirdiler.

Bu görüşme esnasında görüştüğüm kişi bana yüklemiş olduğum kontörlere ek olarak hediye kontör vereceklerini ve hediye olarak verilen kontörleri de normal kontör gibi kullanabileceğimi söyledi. 2 yıllık bir üyelik olduğunu ve üyelik ücretinin yüklemelerden karşılanacağını ek bir ücret ödemeyeceğimi söyledi. Ancak ücretin ne kadar olduğunu görüşmemden sonraki gelen mesajla anladım. Mesajda 2 yıl süreli 59 TL değerindeki üyeliğimin başladığını yazıyordu.

2 Mayıs 2012 günü kredi kartı ayrıntıma baktığım zaman 59 TL’ nin kredi kartımdan tahsil edildiğini gördüm. Konbara puanlarını hiç kullanmadım. Şu anda annemin telefonunda kontör bitmek üzere ve ben bu olaydan dolayı hattımı iptal ettirmeyi düşünüyorum. Turkcell’in bu şekilde beni yanıltacağını düşünmemiştim.

Öncelikle 05327554444’e olan üyeliğimin iptalini, kredi kartı bilgilerimin veri tabanlarından silinmesini ve alınan 59. 00 TL ücretin tarafıma iadesini talep ediyorum. 

İŞTE TURKCELL CEVABI ŞÖYLE
Müşterimiz ile 04.05.2012 tarihinde görüşülmüştür.

7554444 Speak TL Yükleme servisi ile ilgili üyeliğinde yaşadığı sıkıntıyı,Speak TL firmasına ilettiğimizi ve kendisine firma tarafından dönüş yapılacağı iletilmiştir.Müşterimize Speak TL firması tarafında da dönüş sağlanarak bilgisi paylaşılmıştır.

Müşterilerimiz her türlü talep ve şikayetleri ile ilgili bize musteri.hizmetleri@turkcell.com.tr adresimizden, www.turkcell.com.tr Önerim/Şikayet Var linkinden, 532 numaralı Müşteri Hizmetlerimizden ulaşabilir.

Saygılarımızla,

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş 


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!

Turkcell Bu Numarasına Dikkat 05327554444 (10 Yorum)

Yorum Yaz

 1. BOREPUNK diyor ki:

  Belçika’dan Bulgaristandan arayanlar bile mevcut , hepsini açıyoruz mecburen.

  İyi çalışmalar

 2. Mert MERDANE diyor ki:

  BOREPUNK haklı neredeyse hepsi Bulgaristan numaraları ama beni hemen arayıp kapatıyorlar açmaya fırmat bırakmıyor dolandırıcılar.

 3. serdar sanane diyor ki:

  arkadaşlar banada aynısı geldi 1 veya 2 ye basın deni 5 e bastım müşteri temsilcisine bağladı bende sövdüm kapattım şunu unutmayın asla kimse sizden kredi kartı numarası istemez

 4. Ali Gültekin diyor ki:

  Memlekette üçkağıtçımı yok her yerde bir üçkağıtçı türüyüp gidiyor. Benimde başım digitürk ile belada adamlar habire mesaj atıyor kampanya mesajları ile doldu telefon

 5. serkan diyor ki:

  güvenmeyin

 6. adnan diyor ki:

  aman dikkat

 7. adnan diyor ki:

  bunlar tam bir dolandırıcı sakın kanmayın tek kurtuluş tüm kartları iptal etmek galiba ne dersiniz

 8. asaru7 diyor ki:

  bana da sürekli aynı mesaj geliyor ama bende konbara yerine hediyepuan diyor:
  Degerli Musterimiz, hesabiniza 900 HEDIYEPUAN tanimlanmistir. Ucretsiz 05327554444 Turcell TL Yukleme hattini arayarak puanlarinizi aktiflestiriniz. Ama benim kafama takılan soru şu: eğer biri bizi dolandırmaya çalışıyorsa, bizim turkcell’li olduğumuzu nereden biliyor?

 9. asaru7 diyor ki:

  bana da sürekli aynı mesaj geliyor ama bende konbara yerine hediyepuan diyor:
  Degerli Musterimiz, hesabiniza 900 HEDIYEPUAN tanimlanmistir. Ucretsiz 05327554444 Turcell TL Yukleme hattini arayarak puanlarinizi aktiflestiriniz. Ama benim kafama takılan soru şu: eğer biri bizi dolandırmaya çalışıyorsa, bizim turkcell’li olduğumuzu nereden biliyor??

 10. Emre diyor ki:

  Bıktık usandık Dijitürk tarafından aranmaktan..